Zaterdag 2 november jl. vond in De Kei de jaarlijkse Herfstmarkt (voorheen Hobby- en kunstmarkt) plaats. Voor de meeste bezoekers een mooie gelegenheid om alvast leuke en betaalbare presentjes te kopen voor de feestmaand december. En, voor sommigen, een eerste of nadere kennismaking met De Kei.
Maar liefs zestien standhouders hadden hun spullen in hun marktkraampjes uitgestald. Een zeer divers aanbod, dus voor elk wat wils.
De Creagroep verkocht o.a. zelfgemaakte sjaals, vesten, truien, sokken, poppenkleertjes en slingers. Van de opbrengst koopt Gerrie nieuwe handwerkmaterialen, zodat deze groep het komende jaar op de woensdagochtenden weer naar hartenlust kan breien, haken en kaarten maken. Â Â
Ook andere creatievelingen uit Steenderen en omstreken boden hun producten te koop aan. Denk aan sieraden, kleding, schilderijen, keramiek, gebreide en gehaakte knuffels en handgemaakte ansichtkaarten. Er was mooi beschilderd aardewerk en lekkere cake en sapjes. Gewoon een leuk aanbod voor iedereen.
Evenals vorig jaar was er veel belangstelling voor de marktkraam van Ingrid met overheerlijke, door haar zelf gemaakte jams en geleien. Haar verkoopopbrengst doneert ze aan het zwembad. Daarmee wordt nieuw sport- en spelmateriaal aangeschaft.
De edelstenen, wierook, zeepjes, oliën, geurtjes en verrassende literaire cadeautjes gingen ook grif van de hand.
Voor de jongere bezoekers waren er gedurende de hele dag diverse KeiKids activiteiten.
Ze konden worden geschminkt en er werd, onder leiding van Heidi, Marysanne en Iris, volop geknutseld en gekleurd. Er werden o.a. mooie herfstmutsen en herfsttekeningen (binnen en buiten) gemaakt. Daarna vermaakten ze zich met het met stiften en verf beschilderen van grote en kleine stenen, zogenaamde happy stones. Ze werden daarbij begeleid door Bonnie en Isa.
Uiteraard was er ook aan de inwendige mens gedacht. Er werden heerlijke herfstsoepen geserveerd. Maria had de erwtensoep gemaakt, Doortje de pompoensoep. En alle pannen waren na lunchtijd helemaal leeg.
Ook bij de koffiecorner, waar koffie, thee, fris, tosti’s en ander lekkers kon worden gekocht, liep het als een trein.
Bij de organisatie van zo’n dag komt heel wat kijken. Irina en Erika hadden alles tot in de puntjes voorbereid. Ruim tevoren was een Herfstmarkt Helpende Handen team in het leven geroepen om de diverse taken zo goed mogelijk te verdelen.
Dat alles zorgde voor een ontspannen sfeer, blije bezoekers (in totaal zo’n 250) en tevreden standhouders. Al met al een zeer geslaagde dag.
Veel dank aan de opbouwers, KeiKidsbegeleiders, de gastvrouwen, de keukenbrigade, de opruimers en alle anderen die deze dag tot zo’n succes hebben gemaakt.
En…. volgend jaar is er weer een Herfstmarkt, op de 1e zaterdag van november.
Geef je bijtijds op als lid van het Helpende Handen team en/of als standhouder.














